Jak reagować, zamiast reagować: 4 wskazówki dotyczące komunikacji, które mają zasadnicze znaczenie dla Twoich relacji. . .

Ja jest żadny żart gdy jaźń ryczy swój głowę i ty mówisz coś negatywnego reagować kochać jeden. Tutaj są cztery szybkie zdrowe porady komunikacyjne, które są krytyczne do wykorzystania w trudnych rozmowach.
Mam kilku świadomych przyjaciół.

Są wyjątkowi przy być teraźniejszością i są dobrzy wzywać na ich zachowaniu gdy ja jest z linii z kim mówią są lub chcą być. Są również wyjątkowi w tym, że robią to samo dla mnie.

Jednak w ciągu ostatnich dwóch dni miałem dwóch różnych, niesamowitych przyjaciół, którzy powiedzieli mi przy kubku, że nie byli zadowoleni z tego, co powiedziałem. Jeden z nich wspomniał coś, co wydarzyło się ponad trzy miesiące temu, czego on i jego partner nie lubili. Nazwijmy go Kevin.

Kevin chciał mi przypomnieć o czymś, co powiedziałem, gdy ostatnio był u mnie z partnerem: “Nie wiem, czy kiedykolwiek ci to powiedziałam, ale chciałam ci powiedzieć, że to było niestosowne”.

Ciekawe. Kto decyduje, co jest właściwe, a co niestosowne? Według jakich standardów to mierzymy? I na pewno jest inny dla każdej osoby? Więc jak to działa z ponad siedmioma miliardami ludzi, którzy codziennie oddziałują na siebie?

Odpowiedzialność wobec kogoś innego ma wszystko wspólnego z przyjmowaniem odpowiedzialności za siebie
Kiedy zastanawiałem się nad tą sytuacją, zdałem sobie sprawę, że działy się dwie rzeczy. Po pierwsze, przekazywał mi swoje granice na temat tego, jak mam się zachowywać, szczególnie wokół swojego partnera (to sprawiedliwe, ale trzy miesiące później?). Po drugie, ani on sam, ani jego partner nie brali na siebie odpowiedzialności za to, jak reagują na to, co powiedziałem.

Moim zdaniem reagowali w ten sposób, ponieważ postrzegali moje zachowanie jako “złe”, a on zdawał się mówić mi, jak rodzice mówią o swoich dzieciach. Jak często widzimy, jak ta dynamika rozgrywa się w społeczeństwie pomiędzy przyjaciółmi, kolegami, małżonkami i w niezliczonych innych związkach.

I tak po prostu tam usiadłam, trochę się wkurzyłam, że mojemu przyjacielowi nadal brakowało tego kawałka. Jak na kogoś, kto nauczył mnie tak wiele o byciu obecnym i nie przeoczeniu lekcji, był tak pochłonięty historią, że nie mógł zobaczyć lasu dla drzew, a jego język ciała wyraźnie powiedział mi, że nie podlega dyskusji.

Otwarty i odważny dialog może przenieść Cię w kierunku zdrowej komunikacji
Szybko do przodu do wczoraj i siedziałem z kilkoma moimi przyjaciółmi. Znałem moją dziewczynę, zadzwońmy do niej Jesse, chciał ze mną porozmawiać o czymś, ponieważ przez kilka dni graliśmy w przywieszkę do telefonu. Kiedy nasz przyjaciel wyszedł na spacer, Jesse od razu powiedział mi, że nie podoba jej się wiadomość tekstowa, którą jej wysłałem, że to sprawiło, że poczuła się źle.

Nie wiedziałem, o czym chciałaby rozmawiać, ale ponieważ często prowadzimy treningi i wymianę sesji terapeutycznych na siebie nawzajem, pomyślałem, że znalazła jakiś inny kawałek, który chciałaby wyczyścić.

Więc kiedy to powiedziała, było to dla niej wielką niespodzianką. I jak Jesse wyjaśnił mi, które słowa “zraniły ją”, znów z zainteresowaniem patrzyłem, tak jak ja z moim przyjacielem Kevinem, zastanawiając się, co się dzieje.

Dlaczego ta piękna, pełna ducha, obecna, potężna kobieta zachowywała się w sposób reakcyjny i została rzucona przez przemyślaną, delikatną, ale uczciwą wiadomość tekstową? Jak zamierzała sobie z tym poradzić, skoro ludzie nie poświęcali czasu na tworzenie swoich myśli przed ich wyrażeniem? Jak zamierzała poradzić sobie z bezpośrednią krytyką, skoro staje się coraz bardziej znana jako mówczyni?

Byłem wdzięczny, że Jesse był otwarty, w przeciwieństwie do Kevina, na zbadanie, dlaczego czuje się taka, jaka była. I w tej przestrzeni musieliśmy przyjrzeć się tym potężnym pytaniom, a ona miała miejsce, aby wypracować to, czego potrzebowała i chciała zrobić to inaczej. Dała mi miejsce na wyjaśnienie, dlaczego używałam tych konkretnych słów i co te słowa dla mnie znaczą, a także na wyrażenie tego, co te słowa dla niej znaczą.

W ten sposób mogliśmy dojść do miejsca wzajemnego zrozumienia i szacunku poprzez otwarty i odważny dialog, którego mój drugi przyjaciel Kevin nie był otwarty ani chętny do działania.
Doszedłem do wniosku, że w obu przypadkach pracują za dużo i nie grają wystarczająco dużo. Oboje czuli się uwięzieni w swoich okolicznościach, szczególnie w zmaganiach z pieniędzmi i nie czuli, że mogą w pełni wyrazić siebie w sposób, w jaki chcieliby tego najbardziej. Prowadzi to do tego, że są zmęczeni i bardziej skłonni reagować niż reagować w spokojny, obecny i ciekawy sposób.

Linia końcowa: Wszyscy mamy rolę do odegrania w byciu odpowiedzialnym…. Więc oto 4 sposoby, aby pomóc Ci zareagować, a nie zareagować.

Jestem odpowiedzialny za to, co wychodzi z moich ust, co jest pisane na maszynie przez te palce i wszystkie te dłonie dotykają.

To, jak inni reagują na to, co wyrażam, jest ich odpowiedzialnością. Nie mogę sprawić, by ktokolwiek czuł cokolwiek. Podobnie dla ciebie…. wszystko, co myślisz i wyrażasz w świecie jest twoją częścią i jak reagujesz lub odpowiadasz na to, co robią inni, to jest też twoja część. Ale to, co wychodzi z cudzych ust i jak reagują na to, co mówisz, to ich rola w tej grze, którą nazywamy życiem.

Tak więc istnieją cztery sposoby, aby pomóc Ci zareagować, a nie zareagować:

 1. Uziemić się.
  Jest wiele sposobów, aby to zrobić, a sztuczka polega na znalezieniu sposobu, w jaki lubisz to robić. Wszystko, co pomoże Ci się dostać w Twoim ciele (jak forma ćwiczeń, które kochasz bieganie, taniec, seks z kochającym partnerem) na pewno pomoże. Świadomie biorąc duże głębokie oddechy jest prawdopodobnie najłatwiejszym i najszybszym sposobem, aby doprowadzić Cię z powrotem do teraz, i dostać się z powrotem do ciała i z głowy. Oczywiście, wydostanie się na zewnątrz w słońcu lub na zimno, z nogami na trawie (lub śniegu!) również pomoże Ci wrócić do ciała.
 2. Zwróć uwagę, kiedy skończysz analizować.
  Jeśli okaże się, że nie śpisz w nocy, ponieważ nie możesz wyłączyć swojego umysłu, jest to dobry znak, że analizujesz (prawdopodobnie wiele rzeczy!). Więc użyj powyższych pomysłów (lub własnych), aby się uziemić. Im bardziej uziemiony stajesz się, tym łatwiej jest być obecnym, a następnie im bardziej świadomy stajesz się, tym więcej złapiesz się na analizowaniu! Kiedy już będziesz tego świadomy, możesz to zmienić, nie wcześniej.
 3. Kiedy ktoś mówi coś, czego nie lubisz, weź głęboki oddech zanim zaczniesz mówić.
  Dotyczy to również pisania, ponieważ prowadzimy tak wiele rozmów za pośrednictwem wiadomości tekstowych, poczty elektronicznej, wiadomości na Facebooku i tym podobnych… i chodzi o to, aby dać sobie czas na to, jak się czujesz, jak reagujesz wewnętrznie, zanim wyrazisz to zewnętrznie wobec innej osoby lub osób, których to dotyczy. Tak często nasza początkowa reakcja wprawia nas w kłopoty, powoduje, że druga osoba lub ludzie również stają się defensywni i reagują, a potem cykl wymyka się spod kontroli. Możesz temu zapobiec, biorąc głęboki oddech i rozważając Twoją odpowiedź oraz to, co druga osoba może próbować się komunikować.
 4. Doceniam to, że każdy jest inny.
  Twoi przyjaciele, rodzina, koledzy, a nawet znajomi, na których wpadniesz podczas przechodzenia przez życie, będą mieli inne doświadczenia życiowe niż ty. Doświadczenia, które mamy i sposób, w jaki interpretujemy te doświadczenia, tworzą nasze przekonania, nasze postawy i ostatecznie naszą osobowość. Więc następnym razem, gdy ktoś powie coś, z czym całkowicie się nie zgadzasz i czujesz się w jakiś sposób niemiły, zadaj sobie pytanie, czy potrafisz docenić, że ta osoba jest inna od ciebie. Niekoniecznie źle, po prostu inaczej. Bo czyż nie byłoby nudno, gdybyśmy wszyscy byli tacy sami?

loading...

You May Also Like

Like Us on Facebook

loading...

Facebook Comments

loading...